Tajemnice etykiet karm niskiej jakości
20

marca

Tajemnice etykiet karm niskiej jakości

Sprawdź horoskop miesięczny!

Tanie karmy dla zwierząt oferujemy naszym pupilom zazwyczaj przy pełnej niewiedzy odnośnie tego, co znajduje się w ich składzie. Sprzedawcy zazwyczaj zachwalają swoje produkty i chociaż mają obowiązek umieszczenia na etykiecie informacji odnośnie składu, mało kto się nimi interesuje. Wszyscy wiemy, że podstawowym i najważniejszym składnikiem karmy dla zwierząt powinno być mięso i zakładamy, że tak właśnie się dzieje w przypadku popularnych karm. Chodzi bowiem o białko zwierzęce. W składzie karm znajdują się jednak „produkty pochodzenia zwierzęcego”, które mięsem raczej nie są. Czasami mają wręcz z mięsem bardzo niewiele wspólnego, ponieważ są to odpady pozostające po uboju zwierząt, takie jak kopyta, łożyska, a czasami nawet martwe płody i duże ilości obornika.

Białko

Wielu producentów chwali się tym, że w ich produktach jest dużo białka. Zapominają jednak dodać, że jest to białko pochodzenia roślinnego, które dla bardzo wielu drapieżników nie ma większego znaczenia, ponieważ na przykład psy nie są w stanie go przyswoić.

Manipulacje

Karmę można bardzo łatwo poprawić na papierze przez sprytne manipulowanie sposobem opisywania składników. Jeśli karma zawiera produkty z kurczaka, karma dla zwierząt​kukurydzę, jęczmień i ryż, nie wygląda to za dobrze. Ale jeśli karma zawiera mięso z kurczaka i mączkę z kurczaka oraz zboża, wygląda to już znacznie lepiej. Wydaje się, że proporcje się zmieniły, ale to tylko zabieg czysto marketingowy. Klient ma wrażenie, że kupuje produkt wysokowartościowy, chociaż w rzeczywistości dostaje przede wszystkim odrobinę resztek zmieszanych z produktami pochodzenia roślinnego, które dla psa nie są wcale dobre. Czasami zdarza się nawet, że białko, które jest tutaj najważniejsze, pochodzi tylko i wyłącznie z produktów zbożowych i dla psa jest minimalnie przydatne.

Nie ma niestety możliwości, by dobra karma dla psa była tania, ponieważ konieczne jest wykorzystanie w niej dużej ilości drogich, wysokiej klasy składników. Jeśli my będziemy spożywać dużo produktów niskiej jakości, które w dodatku są słabo przyswajalne przez nasz organizm, szybko zaczniemy tracić na wadze i chorować. Z psami jest dokładnie tak samo. One też zachorują.

Grupa radosnych właścicieli kotów - Sweet kitty

Kochamy zwierzęta! Koty pomimo ich niezależności lubią być odpowiednio dopieszczone. Nasi pupile potrzebują troski, a dbanie o nie zaczyna się od żywienia.