Jak mądrze wybrać suchą karmę?
24

marca

Jak mądrze wybrać suchą karmę?

Sprawdź horoskop miesięczny!

Jeśli sucha karma jest właściwie zbilansowana, można mówić o niej jako o podstawie żywienia kota oraz psa. Na co dzień kluczowe znaczenie ma tak zwana karma bytowa, jeśli jednak kot zmaga się z dolegliwościami albo obserwujemy u niego alergie pokarmowe, konieczne jest zastosowanie karmy weterynaryjnej.

Jeśli sucha karma dla psa ma spełniać stawiane jej zadania, w pierwszej kolejności powinniśmy ja dopasować do wieku, w jakim jest zwierzę. Nie powinno nas to zaskakiwać, nie od dziś wiadomo bowiem, że inne są potrzeby żywieniowe szczeniaka, inne – psa dorosłego, a inne – psiego senior. Ci ostatni wymagają szczególnej opieki wskazane jest więc zadbanie choćby o to, aby w skład podawanej im karmy wchodziły składniki odpowiadające za wzmocnienie stawów. Jeśli karma dla psa​zastanawiamy się nad tym, jaka sucha karma będzie najbardziej trafionym wyborem, nie możemy też zapominać o znaczeniu, jakie ma rasa psa.

Jeśli zdecydujemy się na odwiedzenie sklepu zoologicznego, z pewnością bez trudu znajdziemy też karmy specjalistyczne, a więc takie, które można zaserwować psom mającym problemy ze zdrowiem. Tu warto wspomnieć choćby o karmie dla psa z nadwagą oraz o takiej, która przysłuży się również psu charakteryzującemu się wrażliwym żołądkiem. Karmy dla psów mogą też uwzględniać problemy z nerkami i wątrobą, jama ustną, cukrzycą, stanami zapalnymi skóry oraz alergie pokarmowe zwierzęcia. Sucha karma podawana jest również kotom i często właśnie na niej opiera się ich żywienie. Również w tym przypadku kluczowe znaczenie ma nie tylko wiek kota, ale i jego stan zdrowia. Dziś możemy mówić między innymi o karmach dla ciężarnych kotek, kociąt oraz kotów seniorów, na specjalną karmę mogą przy tym liczyć również koty dorosłe. Wybierając najwłaściwszy produkt zastanówmy się nad tym, jak aktywne jest nasze zwierzę. Inna karma jest wskazana, gdy kot stale przebywa na zewnątrz, inna zaś dla tego, który niczym Bonifacy kocha się wylegiwać. Nie można też zapominać, że koty, tak samo jak psy, zmagają się z licznymi chorobami, często jest im więc potrzebna karma specjalistyczna.

Grupa radosnych właścicieli kotów - Sweet kitty

Kochamy zwierzęta! Koty pomimo ich niezależności lubią być odpowiednio dopieszczone. Nasi pupile potrzebują troski, a dbanie o nie zaczyna się od żywienia.