Jak znaleźć dobrą karmę dla psa?
18

marca

Jak znaleźć dobrą karmę dla psa?

Czasem trudno nie oprzeć się wrażeniu, że każdy właściciel psa ma nieco inne zdanie na temat podawanej mu karmy. Jedni zwracają uwagę przede na zawartość mięsa, inni akcentują rolę, jaką powinny odgrywać nie tylko poszczególne składniki pokarmowe, ale i to, do jakiego stopnia są one przyswajalne. Warto zatem zadać sobie pytanie o to, jaka karma dla psa zasługuje na miano naprawdę dobrej i czy istnieje szansa na rozpoznanie tego, które rozwiązanie charakteryzuje się rzeczywiście wysoką jakością.

Pies potrzebuje odpowiedniej żywności, aby rozwijać się prawidłowo, co nie powinno stanowić dla nas zaskoczenie, jeśli uświadomimy sobie, że nie inaczej przedstawia się sytuacja również w przypadku ludzi. Teoretycznie, zaspokojenie tej potrzeby nie jest trudne, na sklepowych półkach karmy dla psów pojawiają się bowiem w wyjątkowo imponującej ilości. Trudno jednak nie zauważyć tego, że jedynie nieliczne posiadają składniki, które można uznać za pełnowartościowe, reszta zaś zasługuje przede wszystkim na miano zapychaczy głodu i jest w stanie przynieść psu więcej strat niż korzyści. Owszem, po jej zjedzeniu pies wydaje się syty, nie dostarcza mu ono jednak niemal żadnych wartości odżywczych.

Specjaliści uważają, że za idealną można uznać przede wszystkim taką karmę dla psa, która jest w stanie zagwarantować prawidłowe funkcjonowanie jego karma dla psa​układu pokarmowego, Nie powinna też obniżać regularności i jakości wypróżnień, wskazane jest przy tym również, aby dbała o prawidłowy psi wzrost. Najważniejszym wyznacznikiem jej jakości jest więc w pierwszej kolejności strawność, w dalszej zaś przyswajalność składników odżywczych. Wybór karmy dla psa nie musi być trudny pod warunkiem, że będziemy mieli na uwadze te kryteria, które umożliwią jej dopasowanie do indywidualnych potrzeb zwierzęcia. Jeszcze przed zakupem należy więc zwrócić uwagę na rasę zwierzęcia, jego wiek oraz wagę.

Nie można zapominać i o tym, że psy, podobnie, jak ludzie, mają zróżnicowany poziom aktywności fizycznej, a karma musi też uwzględniać to, czy pies był sterylizowany, czy też nie. Najczęściej możemy skorzystać z karm suchych, półwilgotnych oraz konserw. Bez względu jednak na to, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, powinniśmy pamiętać o tym, że kluczowe znaczenie ma w nim ilość składników odżywczych i stopień ich przyswajalności. Pamiętajmy też, że dorosły pies nie może jeść tak często, jak szczeniak i już zjedzenie niewielkiej ilości karmy powinno zapewnić mu jak najwięcej elementów wartościowych. Dobre karmy dla psa najlepiej kupować w zaufanych sklepach zoologicznych, np. Zooplus.pl, Maxi Zoo, Aquazoo i inne.

Grupa radosnych właścicieli kotów - Sweet kitty

Kochamy zwierzęta! Koty pomimo ich niezależności lubią być odpowiednio dopieszczone. Nasi pupile potrzebują troski, a dbanie o nie zaczyna się od żywienia.