Tanie karmy z marketów
27

lutego

Tanie karmy z marketów

Sprawdź horoskop miesięczny!

W każdym dużym supermarkecie znajdziemy działy z produktami dla zwierząt, gdzie na półkach stoją rzędy budżetowych kram dla zwierząt, nierzadko opatrzonych markami własnymi sklepów. Są dostępne i tanie, więc ludzie je kupują. Ale czy na pewno jest to dobry pomysł w żywieniu naszego kota?

Na pierwszy rzut oka nie odpowiemy sobie na tak postawione pytanie. Trzeba do karmy podejść i sprawdzić, co się znajduje na jej etykiecie. Interesować powinien nas przede wszystkim skład surowcowy oraz składniki analityczne. Najważniejsze jest w karmie białko i niestety nie powinniśmy się go zbyt dużo spodziewać w takim produkcie.

Tego typu karmy są w stanie ująć nas przede wszystkim ceną, więc nie będzie nam szkoda kupić większej torby produktu i dokarmiać nim zwierząt wolno karma dla zwierząt​żyjących, czyli po prostu bezpańskich. Naszemu domowemu pupilowi chcielibyśmy jednak podawać produkty trochę lepszej jakości, więc jeśli nasz kot lubi co jakiś czas spróbować takiej karmy, na pewno nic się nie stanie, ale konieczne jest zdecydowanie się mimo wszystko na coś lepszego. Eksperci mocno odradzają, by z takiej karmy zrobić podstawę żywienia. Dotyczy to przede wszystkim karmy suchej, ale karma mokra wcale nie jest dużo lepsza.

Lepszej jakości karmy nie tylko lepiej odżywiają, ale też zawarte są w nich substancje zwalczające odkładające się w układzie pokarmowym kota kulki sierści. Jeśli podawana kotu karma jest odpowiednio dobra, problem kulek sierści znika całkowicie.

W przypadku psów sytuacja jest bardzo podobna, ponieważ także w ich przypadku mamy do czynienia z koniecznością podawania karmy jak najbardziej bogatej w białko. W przypadku psów jest to nawet jeszcze ważniejsze, ponieważ powinny one jeść posiłki stosunkowo małe i raczej rzadko, więc ważne jest, by ich pożywienie było wysoko wartościowe. Warto dodać, bo dla wielu właścicieli psów może to być bardzo ważne, że im lepsza jakościowo jest karma dla psa, tym mniej odchodów będzie przez psa produkowane i tym mniej będzie problemów z nimi. Pies przy takiej karmie będzie się też znacznie lepiej czuł.

Grupa radosnych właścicieli kotów - Sweet kitty

Kochamy zwierzęta! Koty pomimo ich niezależności lubią być odpowiednio dopieszczone. Nasi pupile potrzebują troski, a dbanie o nie zaczyna się od żywienia.