Zakładamy sklep z artykułami dla zwierząt
27

marca

Zakładamy sklep z artykułami dla zwierząt

Rynek produktów dla zwierząt w naszym kraju rozrasta się w imponującym tempie, więc skorzystanie z tego faktu i założenie własnego sklepu z artykułami dla wielbicieli zwierząt może być znakomitym pomysłem i doskonałym sposobem na udany biznes. Tym bardziej, że nie tylko rośnie ilość osób dbających na poważnie o swoje zwierzęta, ale też coraz chętniej wydają oni naprawdę duże pieniądze na jedzenie i inne produkty. Żeby udało się realnie wykorzystać boom na zwierzęta w Polsce, trzeba spełnić dwa warunki. Pierwszym z nich jest realna sympatia do zwierząt, bo nie jest to po prostu handlowanie cementem czy szklankami. Drugim warunkiem jest posiadanie na początek przynajmniej przyzwoitej wiedzy w temacie i rozwijanie jej w późniejszym okresie, by można było realnie poradzić klientom.

Zaopatrzenie sklepu

Najważniejsze w sklepach zoologicznych są karmy dla zwierząt. Zdecydowana większość rynku to karmy stosunkowo niedrogie, ale też nie najlepszej jakości. Musimy znaleźć sposób na konkurowanie w tym segmencie, ale powinniśmy też pomyśleć o produktach lepszej jakości.

W sklepach zoologicznych ważnym elementem oferty powinny być zawsze witaminy, szampony, zabawki, preparaty na pchły, kleszcze i inne pasożyty oraz inne specyfiki z szeroko rozumianych środków pielęgnacyjnych dla zwierząt. Dobrym pomysłem jest połączenie naszego sklepu klasycznego ze strona internetową i sklepem internetowym, które razem będą przyciągać klientów elektronicznych. Dobrym pomysłem może być też połączenie naszego sklepu z jakimiś usługami dla zwierząt, na przykład zlokalizowanie się przy klinice weterynaryjnej lub otworzenie zakładu fryzjerskiego dla psów.

obroża​Usługi dla profesjonalistów

Oferta detaliczna jest ważna, ale kierunkiem rozwoju biznesu wykorzystywanym przez coraz więcej osób jest poszukiwanie klienta profesjonalnego, czyli najczęściej hodowcy, który jest zainteresowany towarem lepszej jakości i w większych ilościach. Taki klient dokładnie wie, czego mu potrzeba i będzie wymagał bardzo konkretnych produktów.

Pracując z klientem profesjonalnym będziemy musieli być przygotowani do realizacji jego potrzeb, jakich zwykle nie zgłaszają klienci detaliczni, czyli na przykład będziemy musieli posiadać mleko zastępcze dla skutecznego odhodowania miotu. Będziemy też potrzebowali specjalistycznych smyczy wystawowych, preparatów poprawiających kondycję sierści czy pudrów do sierści.

Na początek w taki sklep trzeba zainwestować dość sporo środków, nawet 150.000 złotych, ale bardzo szybko można oczekiwać dobrych zwrotów.

Grupa radosnych właścicieli kotów - Sweet kitty

Kochamy zwierzęta! Koty pomimo ich niezależności lubią być odpowiednio dopieszczone. Nasi pupile potrzebują troski, a dbanie o nie zaczyna się od żywienia.