Dzień psa - szczególne święto
1

lipca

Dzień psa - szczególne święto

Sprawdź horoskop miesięczny!

Pies powszechnie uważany jest za prawdziwego przyjaciela gatunku ludzkiego. Nie powinno więc zaskakiwać to, że nie tylko ma on swoje święto, ale również to, że święto to jest chętnie obchodzone na całym świecie. Ustanowiono je stosunkowo niedawno, bo w roku 2007 i obchodzi się je regularnie 1 lipca. Dzień ten, ze względu na swój szczególny charakter, powinien skłaniać nas do refleksji. Warto zastanowić się choćby na to, czy i naszemu psu rzeczywiście poświęcamy tyle uwagi, ile ten potrzebuje, a do tego – czy dbamy o niego we właściwy sposób.

zooplus kod rabatowy

Zajmowanie się psiakiem daje nam zwykle wiele radości, nie można jednak zapominać o tym, że kryje się za tym coś więcej niż tylko wspólna zabawa. Opieka nad pupilem obejmuje także dbanie o to, w jaki sposób pies się odżywia, regularne wizyty u weterynarza, dbanie o higienę i wiele innych czynności, często żmudnych i dość monotonnych. W dniu psa świętują wszystkie jego rasy, bo każda zasługuje nie tylko na dobre traktowanie, ale i na to, aby być dobrze traktowaną każdego dnia. Święto to przecież przede wszystkim ukoronowanie ich wierności.

Nawet, jeśli nie wiemy, kiedy jest dzień, w którym podkreślamy w szczególny sposób wagę psiej miłości, z pewnością trudno jest nam o nim nie usłyszeć. Można dowiedzieć się o nim choćby przyglądając się gazetkom promocyjnym sklepów, w których ze sporym wyprzedzeniem pojawiają się ciekawe oferty skierowane właśnie do naszych psich pupili. Szukając prezentu dla psa z okazji wyjątkowego święta warto więc pamiętać o tym, że tym, co czworonogi lubią najbardziej, z pewnością są przysmaki. Psie ciasteczka, chrupki i inne łakocie są zresztą nie tylko smaczne. Jeśli stanowią część oferty najbardziej znanych producentów możemy mieć pewność, że będą również znakomitym rozwiązaniem, jeśli dbamy o psie zdrowie. Na rynku powstają nowe ekologiczne przekąski dla psów. To może być idealne rozwiązanie dla niektórych pupili. 

 

Grupa radosnych właścicieli kotów - Sweet kitty

Kochamy zwierzęta! Koty pomimo ich niezależności lubią być odpowiednio dopieszczone. Nasi pupile potrzebują troski, a dbanie o nie zaczyna się od żywienia.