Kocie zabawki i pielęgnowanie futra
4

kwietnia

Kocie zabawki i pielęgnowanie futra

Częścią przemysłu zoologicznego są zabawki dla kotów. Jest ich mnóstwo być może dlatego, że właściciele zwierzaków lubią je kupować. Koty i kociątka zajmują się zabawą przez dużą część swojego życia. Zabawki dla nich dzielą się na podgrupy.

Kocie maskotki

Kocie maskotki odnoszą się do znanej zabawki, czyli myszki z futerkiem albo piórkami. To nie o kształt myszy tutaj chodzi – chodzi o to, co jest do niej doczepione.

Kocie piłeczki

Kocie piłeczki to zabawka warta uwagi, bo zajmie kota na dłuższy czas – będzie on je gonił. Prym wiodą oczywiście piłeczki z futerkiem.

Kocie zabawki sznurkowe

Najpopularniejsze sznurkowe zabawki to zabawki z wędkami. Aby je stworzyć, wystarczy doczepić do maskotki jakiś sznureczek, a do wędki patyczek. Koty je uwielbiają. Szczególnie bawi je wieszanie tego rodzaju gadżetów na drzwiach, ale gdy zwierzę zostaje samo, jest to niebezpieczne – może się bowiem zaplątać.

Kocie tunele

Zabawki-tunele mogą być wykonane np. z pluszu. Sprawdzą się podczas zabawy z pupilem, bo koty uwielbiają ukrywać się we wszelkiego rodzaju dziurach. Dodatkową atrakcją dla nich stanie się zabawa z szeleszczącą zabawką.

Interaktywne gadżety

Coraz bardziej znany rodzaj kociej zabawki. One same przyciągają koty do wspólnych igraszek i aktywności, wyczuwając ich obecność. Przykładem mogą być tunele z toczącą się piłeczką.

Pielęgnacja kotów

Wybór preparatów i akcesoriów do pielęgnacji kotów jest bardzo duży. Odnoszą się one do dbałości o kocie futerko, o ich oczy i uszy, pazury, a nawet zęby. Ich akcesoria dla kotów​ilość jest spowodowana tym, że każdy z tych elementów to duże pole do popisu dla właścicieli.

Pielęgnowanie kociego futra

Futro, czyli inaczej okrywa włosowa, i dbałość o nie to bardzo szczegółowy proces, który ma na celu wyjątkową troskę o zwierzaka. Każdy rodzaj kota ma inny rodzaj owłosienia, dlatego trudno jest jednoznacznie stwierdzić, jak dbać o futro. Typy futer są różne: od gęstych i rzadkich, przez dłuższe i krótsze, aż po proste albo kręcone. Zdarza się, że włosy występują też w postaci miękkiej albo sztywnej. Każdy rodzaj preparatu i akcesorium musi być dobrany odpowiednio do danego kota i jego owłosienia. Aby pomóc sobie w złożonym procesie pielęgnacji, dobrze jest używać specjalnej szczotki, zgrzebła albo grzebienia przeznaczonego dla kotów, a także rękawic zabezpieczających oraz tradycyjnej ściereczki.

Grupa radosnych właścicieli kotów - Sweet kitty

Kochamy zwierzęta! Koty pomimo ich niezależności lubią być odpowiednio dopieszczone. Nasi pupile potrzebują troski, a dbanie o nie zaczyna się od żywienia.